Editörlük Hizmetleri

Editörlük, dijital içeriklerin türü artmaya başladığından beri çok daha aranan mesleklerden biri haline gelmiştir. Editörlük hizmetleri, dijital ya da basılı kaynaklar için her zaman önemini koruyan hizmetler arasındadır. Bunun en önemli nedeni, yazılan bir içeriğin yazım aşamasında hatta sonraki kontrol aşamasında bile gözden kaçabiliyor olmasıdır.

Gözden kaçan hataların düzeltilmesi, içeriğin yayına uygun hale getirilmesi amacıyla verilen editörlük hizmeti, artık çok daha geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Özellikle internet platformları için editörün anlamı sadece içerik düzenleyen kişi değil, sayfadaki içindeki belli kısımları da düzenleyen kişi anlamına gelir.

İçerik düzenleme, sayfa içindeki çeşitli SEO ayarlarını yapma ve yayınlama aşamalarının tamamı içerik editörü tarafında yapılan çalışmalar arasındadır. Günümüzde bağımsız editör olarak çalışıp bazen gölge yazarlık yapan çok sayıda içerik üretici ve editör bulunur. Bu meslek grubunda çalışanlar, çoğunlukla freelance hizmet verirler.

Ben de dijital platformlarda hatasız ve SEO uyumlu içerikler yayınlamanızı sağlayacak editörlük hizmetleri veriyorum.

Editörlük Hizmeti Nedir?

Editöryal hizmetler genel olarak içeriğin hem dil bilgisi hem de imla ve yazım kuralları açısından düzenlenmesini kapsar. Bunun yanında seo uyumlu içerikler için alınacak olan editörlük süreçlerinde içeriğin içeriksel seo kurallarına uygun olarak düzenlenmesini ifade eder.

Site içi içerik SEO ayarları, okunabilirlik ayarları, anahtar kelime, meta açıklama, seo title gibi bütün alanların düzenlenmesi bu hizmet kapsamındadır. Farklı web portalları için hazırlanan içeriklerin düzenlenmesi ve yayınlanması işlemleri editör tarafından yapılır.

Merve Özkan Reklam Ajansı, sizin için profesyonel yazılı içerikler ürettiği gibi onların düzenlenmesi ve yayınlanması konusunda da profesyonel hizmet verir.

Profesyonel Editörlük Hizmetleri

Bir işte profesyonellik her zaman önemlidir. Yeri geldiğinde bozuk cümleleri içeriğin ruhuna aykırı olmayacak şekilde düzeltebilmek editör hizmeti içindedir. İnternet üzerinden editörlük, özellikle dijital işler için çok popüler bir hizmettir.

Örneğin bir internet siteniz var ve içeriklerinizi düzenli olarak paylaşamıyorsunuz. Ancak Google ve diğer arama motorları sitenizi öne çıkarmak için ne kadar istikrarlı olduğunuzu görmek istiyor. Özellikle de bir internet sitesi üzerinden para kazanmak istiyorsanız bu durumda hem düzenli hem de kaliteli içerikler paylaşmalısınız.

İşlerinizi kolaylaştırmak amacıyla site için hazırlanmış içerikleri kontrol edecek, sitenize yükleyecek bir editör ile çalışabilirsiniz. Eğer aylık profesyonel editörlük hizmetleri almayı düşünürseniz içerik yazarı ve editör eşgüdümüyle daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Profesyonel editörlük için şimdi benimle iletişime geçerek internet sitenizin kalitesini arttırmaya başlayabilirsiniz.

Editörlük Hizmeti Ücretleri

Editörlük hizmetleri, freelance yapılabildiği için birçok kişinin ilgi gösterdiği hizmetler arasındadır. Aynı anda birden çok internet sitesi için hizmet vererek ayda 4-5 editörlük hizmeti ile 4000-5000 TL arasında kazanabilirsiniz. İçerik sayısına göre bu daha fazla da olabilir.

Editörlük hizmeti ücretleri, çoğunlukla freelancer tarafından ve yaptığı işin bedeli olarak belirlenir. Bunu yapmak için öncelikle ayda kaç içerik düzenleneceği bilinmelidir. Sonrasında düzenlenecek içerikler için günde ne kadar süre ayrılması gerektiği hesaplanmalıdır. Bu iki kriter yapılacak editörlük için ücret belirlemede etkilidir.

Eğer bu muhasebe neticesinde çalışacağınız internet sitesi için tam zamanlı bir çalışma yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız o zaman alınacak ücret aylık geçimi sağlayacak bir tutarda olmalıdır. Editörlük ücretleri bazen de internet siteleri için değil kitap editörlüğü, redaksiyon gibi hizmetler için farklı tutarlarda olabilir. Bu durumda okunup düzeltilecek sayfa sayısına bağlı olarak bu ücretlendirme 500-1000 TL arasında olabilir.

Kitap Editörlük Hizmeti

Editörlük hizmetleri arasında en çok yer bulanlardan bir tanesi de kitap editörlüğü olarak öne çıkar. Bu hizmette asıl amaç, yazarın oluşturduğu içeriğin en kusursuz şekilde okuyucuya ulaştırılmasıdır. Bu nedenle dil bilgisine, yazım ve imla kurallarına hakim bir yazar ve editör, kitap düzeltmeni olarak görev almalıdır.

Bu hizmeti almak için edebiyat öğretmenleri, edebiyat bölümü mezunları ya da işi profesyonel anlamda içerik yazarlığı ve editörlüğü olan kişileri tercih etmelisiniz. Çünkü meslek olarak bu işi seçmiş ve işini titiz yapan kişiler, size zaman kazandıracaktır. Doğru editör seçimiyle ikinci ve üçüncü redaksiyon olmadan bir kitabı kısa sürede düzenletebilirsiniz.

Kitabın reddedilmeden daha kısa sürede basılması için doğru şekilde yazılması ve anlaşılır olması gerekir. Kitap editörlük hizmeti, işte burada devreye girer. Bütün bu düzenlemeleri dışarıdan bir gözle bakarak yapacak profesyonel bir editör, bazen göremediğiniz hataları görmenize yardımcı olur.

Profesyonel editörlük hizmetleri ile siz de zaman kazanmak için şimdi bana iletişim sekmesinden ulaşın!