Wordpress İçerik Editörü

Dijital içerik üreticisi olmanın yanında yeni bir meslek alanı olanWordPress içerik editörüunvanı ön plana çıkmıştır. WordPress’in dünya çapında hızla yayılması, profesyonel ve özgün binlerce temaya sahip olması, internette ihtiyaç duyulan bir açığın hızla kapanmasına yardım etmiştir.

İnternetteki varlığını sağlamlaştırmak isteyen herkes de WordPress internet sitelerine yönelmiş ve buralarda bilgi paylaşmak için bir uzmana ihtiyaç duymaya başlamıştır.

WordPress web sitesinde editörün görevleri nedir?

 • Freelance içerik editörü WordPress tabanlı internet sitelerinde yazının okunabilirlik ve seo açısından düzenlenmesini sağlar.
 • Metin içi düzenlemelerin yanında görsellerin eklenmesi, link verme ve etiketleme gibi içerik optimizasyonu çalışmalarını gerçekleştirir.

Wordpress İçerik Editörü Ne İş Yapar?

Wordpress web sitesinde içerik yüklemekten ve yayınlamaktan sorumlu olan kişi WordPress içerik editörü olarak ifade edilir. Freelance içerik yazarı ve editörü olarak hizmet veren kişiler, bir internet sitesinin günlük, haftalık ve aylık periyodda düzenli şekilde içerik girişlerini gerçekleştirir.

İçerik editörü, yazıların ayda kaç adet içerik girilmesi gerekiyorsa onları ya planlı olarak ya da gün gün olmak üzere siteye yükler. Seo uyumlu makale yazarı tarafından yazılmış özgünlüğünden emin olunduktan sonra içerikler belirlenen günlerde ve saatlerde yayına girecek şekilde planlanır.

Planlı içerik girişinin en önemli avantajı, arada gün içindeki aksaklıklardan kaynaklı olarak yaşanabilecek gecikmelerin önüne geçilmesidir. Zaten bir internet sitesinde WordPress içerik editörü çalıştırılmasının nedeni, o sitenin sürekli aktif tutulmak istenmesidir.

İçerik girişi yapacak olan seo editörü WordPress paneline hakim olmalıdır. Paneldeki bütün özelliklerin doğru şekilde anlaşılması içeriğin seo uyumlu hale getirilmesini sağlar.

Wordpress İçerik Editörü Nasıl Çalışır?

İçerik editörlüğü, tam zamanlı olabileceği gibi günümüzde online platformlar için daha çok freelance olarak yapılır. Freelance içerik editörü, içerikleri hazırladığı kategori için en iyi şekilde düzenleyip özgünlük kontrolünden geçirir.

Freelance editör, çalışma günlerini ve saatlerini kendisi belirler.Belirlediği çalışma günlerinde ve saatlerinde içeriklerihaftalık ve aylık plan dahilinde belirlenen sayıda yükler. Örneğin her güne bir içerik girişi isteniyorsa içerikleri toplu olarak yükleyip düzenlemelerini yapabilir. Belirlenmiş olan saatte girmesi için içerikleri planlayabilir. Bazı durumlarda içerikleri taslak olarak kaydedip sonra düzenleyebilir. Önemli olan içeriklerin istenen tarihte kusursuz bir şekilde yayına girmesidir. Siz de böyle bir düzende internet sitenizde sürekli içerik girişi yapacak editör arayışında iseniz bana iletişim bilgilerimden ulaşın!

Wordpress Panelinde İçerik Düzenleme

WordPress panelinde içerik düzenleme hem okunabilirlik hem de seo ayarları açısından önemlidir. Seo içerik yazarı, kendi yazdığı ya da önceden yazılmış ve kendisine teslim edilmiş olan içeriklerin önce şekilsel düzenlemelerini gerçekleştirir.

WordPress içerik editörü panel içinde şu düzenlemeleri yapar:

 • İçeriğin panele kopyalanıp yapıştırılması
 • Başlık formatının doğru şekilde düzenlenmesi
 • Görsellerin eklenmesi ve görsel altı açıklamalarının yazılması
 • Metin içi linklerin verilmesi
 • Meta açıklama eklenmesi
 • Seo Title Yazılması
 • Etiketlerin girilmesi
 • Metin içi anahtar kelime dağılımının doğrulunun kontrol edilmesi
 • Anahtar kelime oranının doğruluğunun kontrol edilmesi
 • Metin uzunluğunun doğru olduğundan emin olunması
 • Bütün Yoast Seo kriterleri kontrol edilerek metnin en iyi şekilde optimize edilmesi editörün görevleri arasındadır.

Wordpress İçerik Editörü İle Çalışmanın Avantajları

Freelance içerik yazarlığı ve editörlüğü birbirinden ayrılamaz iki ayrı hizmettir. Bu iki hizmeti tek elden almanın en güzel avantajları arasında şunlar yer alır:

 • Siz sektörünüze yönelik yeni fikirler ve stratejiler geliştirirken freelance metin yazarı içeriklerinizi oluşturup belli bir periyodda yayınlanmasını sağlar.
 • İçeriklerinizin belli bir düzende paylaşılması neticesinde algoritma sizin hedef kitlenizi önemsediğinizi düşünür.
 • Orijinal ve dikkat çekici içeriklerle internet sitenizin organik trafiği artar.
 • İçerik yazarı, seo uyumlu olarak yazdığı içeriği, görsellerle ve site içi seo ayarlarıyla yükleyerek internet sitenizi algoritmanın kabul edeceği şekilde düzenler.

Wordpress İçerik Editörü İle Nasıl Anlaşırsınız?

Eğer bir WordPress web siteniz varsa içeriklerinizi düzenli olarak girecek bir içerik üreticisi ile anlaşmalısınız. Freelance metin yazarlığı hizmeti veren, firma sahibi ve işinde profesyonel bir makale yazarı size bu noktada önemli ölçüde katkı sağlar.

Örneğin seo uyumlu makale yazım kurallarını bilen, Yoast seo kurallarına uygun içerik yazarlığı yapabilen biri, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Metin yazarı, seo uyumlu makale yazma kuralları dışında anlamlı bir metin içeriği ve dikkat çekici bir metin örgüsü oluşturabilmelidir.

Sektörünüze özeliçerik üretip bunları belli bir plan dahilinde sitenize yükleyebilecek WordPress içerik editörü ile çalıştığınızda gözünüz arkada kalmaz. Anlaşırken aylık planınızı ve yazdırmak istediğiniz konu başlıklarını, kullanılmasını istediğiniz anahtar kelimeleri vermelisiniz. Böylece sektörünüze yönelik özgün ve kaliteli içeriklerin talebinizle uyuşan bir şekilde hazırlanmasına ortam hazırlayabilirsiniz.

Wordpress İçerik Editörlüğü Ekstra Bir Hizmet mi?

WordPress içerik editörü olarak görev alan kişi, bazı durumlarda içeriği kendisi yazarken bazı durumlarda sadece düzenlemesini yapar. Makale yazarlığı yapan kişi tarafından oluşturulan içeriğin redaksiyonunu gerçekleştirerek internet sitesine yükleyen kişi içerik editörüdür. Burada iki ayrı işin iki ayrı kişi tarafından yapılması mümkündür.

Genelde bu çok yoğun içerik üretilmesi gereken durumlarda tercih edilir. İçerik yazarlığı hizmeti veren kişinin çok sayıda içerik üretmesi gerekir. Bu durumda yazılan içeriklerin gözden geçirilip siteye yüklenmesi için ayrıca bir editör ile anlaşılması sürecin daha sağlıklı ilerlemesine yardımcıdır. Sağlıklı ve etkili bir içerik yazımı ve editörlük hizmeti için şimdi bana ulaşın!

Freelance WordPress İçerik Editörü

Freelance çalışma, genel olarak markaların işçi maliyetlerini azaltan etkili bir çalışma sistemidir. Bu nedenle dış kaynak olarak alınacak içerikler, hizmet karşılığı ücret ödemesi şeklinde alınıp kullanılabilir. Böylece online metin yazarlığı ve editörlüğü hizmeti için firmalar, hizmetin değerinde bir ödeme yaparak ekstra hiçbir maliyet ödememiş olurlar.

Metin yazarı freelance olarak çalıştığındatam zamanlı çalışana ödenen SSK ödemesi, yemek ve yol gibi masraflar söz konusu olmaz. Bu durumda gerek duyduğunuzda birden çok freelancer ile çalışmanız çok daha kolaylaşır. İhtiyaç duyduğunuz içerik hizmeti için şimdi arayın!

Freelance WordPress İçerik Editörü İş Süreci

Talebe bağlı olarak içeriğin ne sürede yazılıp teslim edileceği iş sürecini başlatmadan önce konuşulur. İstenen işe karşılık ödenmesi gereken ücret konuşularak karşılıklı anlaşma yapılır. Sonrasında çalışma planlanarak düzenli bir şekilde uygulamaya konulur.

İçerik editörü, sonraki süreçte markanın isteğine uygun olarak aylık çalışma planını kendisi yapar. Bu plana uygun olarak içeriklerin düzenli şekilde yazılmasını ve girilmesini sağlar. Gerektiği durumda içeriklerde yeniden düzenlemeler yapabilir. Belli periyodlarla marka sahipleri ile aylık görüşmeler yapılarak içeriğin dili ve stratejisi üzerine yeni kararlar tartışılabilir.

Bir WordPress içerik editörü, sektörünüze ve taleplerinize uygun olarak yazdığı içeriği, dijital ortamda paylaşarak iş yükünüzü hafifletir. Eğer siz de dijital platformlarda varlığınızı sürdürmek istiyorsanız benimle şimdi iletişime geçin!